Заняття авторського семінару Андрейко Т.В. (2018-2019 н.р.)

Перше заняття авторського семінару

  26 вересня 2018 року Андрейко Тетяна Володимирівна, учитель інформатики Долинського наукового ліцею-інтернату,   провела перше заняття авторського семінару "Інтерактивний стиль навчання з технологією Microsoft mouse mischief («кілька мишок»)".  Вона продемонструвала можливості використання безкоштовного додатку Mouse Mischief для PowerPoint 2010 та Office PowerPoint 2007, розробленого компанією Microsoft у 2010 р. спеціально для створення та проведення інтерактивних уроків.
  Попередньо серед учнів Долинського наукового ліцею-інтернату було проведено дослідження щодо системи сприйняття інформації в учнів. Виявилося, що візуальне складає 29%, слухове – 34% і тактильне – 37%. Перевагу над візуальною системою сприйняття отримало тактильне навчання. Учні добре виконують завдання, спрямовані на сприйняття тактильних відчуттів. Їм подобається бути рухливими, аналізувати, малювати або відслідковувати закономірності за допомогою маніпулятора – комп’ютерної миші. Коли чуття дотику поєднується з іншими органами чуття (особливо зором), то зростає кількість інформації, яку обробляє мозок. Тому актуальною є потреба у розробці навчальних матеріалів, що сприяють пожвавленню навчального процесу з використанням програмних засобів.
  Педагог-новатор провела авторський семінар для своїх колег з області, де учасники ознайомилися з безкоштовним додатком Mouse Mischief як потужним засобом створення інтерактивних презентацій; розглянули переваги та недоліки використання даного програмного засобу; були залучені до активної роботи зі створення презентації Power Point з надбудовою Mouse Mischief; навчилися створювати інтерактивні презентації з використанням шаблону «Малюнок від руки».
  Методичний захід був проведений з ініціативи Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з метою посилення новаторського руху в освітньому просторі регіону.
  У роботі семінару взяли участь координатор обласних авторських семінарів педагогів-новаторів, завідувач лабораторії педагогічного досвіду Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, старший викладач кафедри менеджменту та освітніх інновацій Стрільчик Галина Дмитрівна, завідувач районного методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Долинської райдержадміністрації Гошовська Тетяна Іллівна, методист з інформатики Сіпеєва Марина Сергіївна.
______________________________

Друге заняття авторського семінару

   24 жовтня 2018 р. на базі Долинського наукового ліцею-інтернату відбулося друге заняття авторського семінару педагога-новатора Т.Андрейко «Інтерактивний стиль навчання з технологією Microsoft Mouse Mischief». Заняття розпочалося з круглого столу «Мої перші кроки при роботі з надбудовою Microsoft Mouse Mischief». Учасники семінару ділилися першими враженнями від використання даної технології, а також труднощами, які виникли у них в процесі роботи. Т.Андрейко надала корисні поради учасникам семінару при роботі з надбудовою та рекомендації, як уникнути труднощів. Опісля відбувся конструктивний діалог, у процесі якого були проаналізовані домашні завдання учасників семінару та надані рекомендації по виправленню помилок. 
    Відповідно до плану роботи в ході семінару розглядалася тема «Microsoft Mouse Mischief як технологія перевірки знань учнів на всіх етапах уроку». Слухачі ознайомилися з теоретичними засадами створення презентацій з використанням надбудови Mouse Mischief, видами завдань (шаблони «Так/Ні», «Кілька варіантів») та методикою їх створення. Учасники семінару переконалися, що Mouse Mischief дозволяє оптимізувати процес перевірки знань учнів та результати засвоєння навчального матеріалу на будь-якому етапі уроку. На конкретних прикладах Т.Андрейко продемонструвала, як пропонована надбудова в PowerPoint надає можливість вчителю простежувати і коригувати навчальну діяльність кожного учня. Крім того, учитель на власних прикладах завдань розкрив можливості застосовування даної надбудови при підведенні підсумків уроку, а також при проведенні рефлексії.
  Оскільки семінар носить практико-орієнтований зміст, учасники другого заняття продовжували формувати вміння працювати у програмі Microsoft PowerPoint з використанням надбудови Mouse Mischief. Вони виконували різні типи практичних завдань на створення слайдів з використанням шаблонів «Так/Ні» та «Кілька варіантів». Крім того, в процесі роботи учасники удосконалювали та поглиблювали свої вміння та навички при створенні презентацій у PowerPoint
     Духовною родзинкою семінару стала екскурсія до Гошівського монастиря.
   У роботі авторського семінару взяли участь координатор обласних авторських семінарів педагогів-новаторів, завідувач лабораторії педагогічного досвіду Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, старший викладач кафедри менеджменту та освітніх інновацій Стрільчик Галина Дмитрівна, завідувач методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Долинської райдержадміністрації Гошовська Тетяна Іллівна.
    Учасники семінару високо оцінили його продуктивність.
______________________________

Заключне заняття авторського семінару

  20 листопада 2018 року відбулося заключне заняття авторського семінару педагога-новатора Андрейко Тетяни Володимирівни "Інтерактивний стиль навчання з технологією Microsoft mouse mischief («кілька мишок»)".
  Учасники семінару висловили щиру подяку за практичне застосування набутих знань, творчу групову діяльність. Стрільчик Галина Дмитрівна, координатор обласних авторських семінарів, вручила учасникам семінару сертифікати. Атмосфера, що панувала на занятті, була теплою та невимушеною. Кожен із учасників отримав безцінний досвід та знання. 
  Дякуємо Тетяні Володимирівні та всім організаторам даних заходів! 
  Творчості Вам, здоров'я, натхнення і мирного неба над головою!
Немає коментарів:

Дописати коментар